pojemnik na papier toaletowy faneco

W przypadku budowy domu, możemy sobie pozwolić na zaprojektowanie łazienki tak dużej jak tylko zechcemy. Jeśli jednak wynajmujemy lub też kupiliśmy mieszkanie, nie mamy takiego komfortu. Nawet jeśli nasza łazienka jest mała i nie czujemy się w niej komfortowo, dzięki zastosowaniu kilku trików możemy optycznie ją powiększyć sprawiając jednocześnie, iż nie będzie ona tak przytłaczająca.

Pierwszym, bardzo ważnym czynnikiem mającym wpływ na wygląd łazienki jest kolorystyka jej ścian. Jeśli chcemy optycznie ją powiększyć zarówno w jej wystroju jak i aranżacji ścian, warto jest stosować jasne odcienie. Jeśli zdecydujemy, że ściany mają mieć kolor beżowy lub też kremowy, sufit należy pozostawić biały. O ile bardzo modne są obecnie dodatki do łazienki w ciemnych kolorach, o tyle w przypadku łazienki o niewielkich rozmiarach powinniśmy raczej zrezygnować z ciemnych kolorów.

podajnik papieru toaletowego faneco

Pojemnik na papier toaletowy, ręczniki czy też pojemniki na przybory toaletowe, będą znacznie lepiej się prezentować jeśli zostaną one utrzymane w jasnych kolorach. Innym pomysłem na sprawienie, by łazienka wydawała się optycznie większa jest wpuszczenie do niej jak największej ilości światła. Jeśli mamy taką możliwość, starajmy się nie zasłaniać okien roletami czy też zasłonami. Jeśli mamy taką możliwość, naprzeciwko okna warto jest powiesić lustro, które odbijając światło optycznie powiększy pomieszczenie, sprawiając jednocześnie, że będzie ono wydawać się jaśniejsze. Sposobem na zyskanie odrobiny wolnego miejsca w łazience jest zamiana wanny na kabinę prysznicową. Nie da się ukryć, iż prysznic nie jest tak przyjemny jak gorąca kąpiel, ale pozwala na zyskanie sporej ilości wolnego miejsca w łazience, które można z powodzeniem wykorzystać do wstawienia pralki czy też innego sprzętu. Jeśli łazienka jest naprawdę mała, należy pozostawić w niej tylko te meble oraz sprzęt, których naprawdę potrzebujemy i które używamy. Jeśli problem stanowi również otwarcie drzwi, warto być może zastąpić je drzwiami przesuwnymi nie potrzebującymi tyle miejsca.