Kamienne podłogi, np. z granitu, gresu, marmuru, trawertynu itd. cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nie ma w tym nic zaskakującego, ponieważ chodzi o uniwersalne rozwiązanie, które doskonale prezentuje się właściwie w każdym wnętrzu. Atutem podłóg kamiennych jest nie tylko ich oryginalny design, ale także wytrzymałość. Jeśli jednak chcemy cieszyć się pięknym wyglądem podłogi, warto zadbać o jej właściwą impregnację.

Faktem jest, że podłoga z kamienia naturalnego od samego początku narażona jest na działanie rozlicznych czynników szkodliwych. Codzienne zanieczyszczenia, woda, uszkodzenia mechaniczne (m.in. wycieranie powierzchni oraz nieestetyczne rysy), nieprawidłowo dobrane detergenty do mycia podłogi z kamienia itd. – to wszystko prowadzi do uszkodzeń.

Obecnie można zdecydować się już na nowoczesny system impregnacji podłóg kamiennych w technologii JohnsonDiversey. Dlaczego warto skorzystać właśnie z tych nowoczesnych rozwiązań? Przede wszystkim chodzi skuteczne preparaty impregnujące, które nie wpływają na chemiczną strukturę kamiennej podłogi, z drugiej jednak strony impregnaty te bardzo dobrze penetrują strukturę kamienia. Zastosowanie nowoczesnego impregnaty jest równoznaczne z tym, że kamień słabiej chłonie płyny, mimo to może „oddychać”. Co istotne, tego typu impregnaty nie zmieniają wyglądu kamienia.

Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalny impregnat do podłogi kamiennej? Zalety tego rozwiązania są oczywiste! Przede wszystkim impregnacja chroni przed wnikaniem plam w powierzchnię kamienia, mimo to podłoga zachowuje swoje właściwości antypoślizgowe. To jednak nie wszystko. Nie powinniśmy zapominać także i o tym, że sprzątanie zaimpregnowanej podłogi jest znacznie łatwiejsze. Oprócz tego systematyczna impregnacja znacznie wydłuża żywotność posadzki. Dobrym rozwiązaniem jest system Jon-Stone marki JohnsonDiversery, który może być wykorzystywany nie tylko w przypadku podłóg z kamienia naturalnego, ale także ceramicznych. Impregnatu można używać również na zewnątrz.