Wśród najpopularniejszych odmian dywanów znajdują się modele włochate. Mają one dłuższe runo od tradycyjnych. Są bardzo miękkie, puszyste, więc chodzenie po nich to duża przyjemność. Warto wybierać włochate dywany, kiedy lubi się chodzić po domu bez kapci. Idealnie się spisują przy łóżku w sypialni, ale można je położyć i w salonie, i w pokojach dziecięcych, w gabinecie czy biblioteczce.

Jeśli w domu dominuje nowoczesny styl aranżacji wnętrz, dywany shaggy położone w wybranych pomieszczeniach pozwolą je w prosty sposób ocieplić. Nadadzą im też przytulności. Każdy dywan wycisza wnętrze, jednak najlepszy pod tym względem będzie dywan shaggy wełniany, ponieważ wełna ma lepsze właściwości w zakresie izolacji akustycznej niż włókna sztuczne.

Jeśli jednak chce się wydać mniej, można zdecydować się na taki z włókien sztucznych. W sprzedaży są np. dywany shaggy z poliestru oraz z akrylu. Cena nie jest więc problemem. Tym co zniechęca niektórych do zakupu jest obawa, że takie dywany trudno jest utrzymać w czystości. Fakt, że włochate dywany mają długie włosie, więc kurz i paprochy wbijają się głębiej. Ze sprzątaniem nie będzie jednak dużego problemu. Trzeba tylko robić to regularnie. Dobrze by było także wytrzepać co jakiś czas taki dywan, jeśli nie dysponuje się odkurzaczem wodnym. Tak naprawdę jedynym powodem, by nie wybrać takiego dywanu może być tylko to, że podoba się komuś inny jego typ. Jeśli mamy wątpliwości, czy warto wybrać taki dywan powinniśmy odpowiedzieć sobie na kluczowe kwestie. Przede wszystkim co jest dla nas ważniejsze: wygoda czy kwestia czyszczenia dywanu. Jeśli najważniejszy dla nas jest komfort, to na pewno warto kupić taki dywan, lecz musimy się przygotować na regularne czyszczenie. Jak zaś nie chcemy mieć z tym problemu to bardziej odpowiedzi będzie inny rodzaj dywanu.

Szukasz dywanu? Sprawdź dywany w Castoramie